EditieNL: Klein land, groots in goud
Waar kwamen tijdens de Zomerspelen van Parijs zomaar ineens al die gouden medailles vandaan? De redactie van EditieNL legde die vraag voor aan Agnes Elling.

‘Klein land, groots in goud‘, zo noemde EditieNL de reportage helemaal aan het begin van de uitzending van zaterdag 10 augustus.
‘Wat er in de afgelopen jaren is geïnvesteerd, betaalt zich nu uit’
– Agnes Elling
Meer nieuws over dit thema

Zes op de tien Nederlanders trots op olympische en paralympische sporters
Ruim 60 procent van de Nederlanders is trots op onze olympische en paralympische sporters. Dat blijkt uit onderzoek van het Mulier Instituut na de Spelen van Parijs. Dit is iets minder dan in 2021, na de Spelen van Tokio.

Esporters gebruiken vooral cafeïne om prestaties te verbeteren
Om beter te presteren gebruiken drie op de vier Nederlandse esporters wel eens prestatiebevorderende middelen. Vooral dranken of supplementen met cafeïne zijn populair. Het gebruik van bijvoorbeeld ADHD-medicatie en drugs ligt een stuk lager.

Topsport in Nederland (TiN) geeft inzicht in ontwikkelingen in de Nederlandse topsport
De aandacht voor een verantwoord topsportklimaat neemt toe. En in topsportbeleid is steeds meer aandacht voor de waarde van bredere topsportprestaties, naast de internationale medaillespiegel. Dat blijkt uit de nieuwe monitor Topsport in Nederland (TiN).